استفاده از درگاه‌های جعلی در سایت‌های قمار و فروش فیلترشکن

استفاده از درگاه‌های جعلی در سایت‌های قمار و فروش فیلترشکن
مهر ۲۸, ۱۳۹۸
150 بازدید

رییس کمیته ارتباطات مجلس با تاکید بر لزوم قطع دسترسی سایت‌های غیر مجاز از شبکه پرداخت گفت: در سایت‌های فروش فیلترشکن و قمار به صورت گسترده از درگاه بانکی جعلی استفاده می‌شود که باید مسدود شود. رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه کلاهبرداری‌های اینترنتی به مرز هشدار رسیده است، گفت: کلاهبرداری‌های آنلاین از جمله فیشینگ […]

رییس کمیته ارتباطات مجلس با تاکید بر لزوم قطع دسترسی سایت‌های غیر مجاز از شبکه پرداخت گفت: در سایت‌های فروش فیلترشکن و قمار به صورت گسترده از درگاه بانکی جعلی استفاده می‌شود که باید مسدود شود.
رمضانعلی سبحانی فر با بیان اینکه کلاهبرداری‌های اینترنتی به مرز هشدار رسیده است، گفت: کلاهبرداری‌های آنلاین از جمله فیشینگ یکی از موضوعاتی که است که باید درباره آنها فرهنگ سازی گسترده‌ای انجام شود و پلیس فتا و بانک‌ها باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند؛ نیاز است تا زیرساخت‌هایی برای کاهش این دسته از کلاهبرداری‌ها با همکاری نهادهای قضایی ایجاد شود که در مجلس و جلسات دیدار با مسئولین ذیربط بر روی آن تاکید شده است.
رییس کمیته ارتباطات مجلس افزود: سایت‌های فروش فیلتر شکن و قمار و شرط بندی از بخش‌هایی هستند که صفحات جعلی درگاه پرداخت بانکی به صورت گسترده در آنها استفاده می‌شود که نیاز است تا ضمن برخورد با این کسب و کارها در فضای مجازی از دسترسی آنها به شبکه پرداخت و درگاه‌های بانکی جلوگیری شود.
وی تاکید کرد: متاسفانه در طول سال‌های اخیر سایت‌های غیر مجاز در فضای مجازی رشد کرده‌اند که دلیل بخش عمده کلاهبرداری‌های آنلاین هستند؛ بانک مرکزی و نهادهای نظارتی از جمله شاپرک تا به امروز توانسته‌اند تا از دسترسی بسیاری از سایت‌های غیر مجاز از جمله فروش فیلترشکن به درگاه‌های بانکی مجاز جلوگیری کنند که اقدامی بسیار خوبی بوده، اما باید این موضوع به صورت جدی در بخش نظارتی پیگیری شود تا هیچ سایت غیر مجازی به شبکه پرداخت ایران دسترسی نداشته باشد چرا که این کسب و کارها تا زمانی که گردش مالی داشته باشند فعالیت می‌کنند و بدون دسترسی به شبکه بانکی ایران فعالیتشان محدود و متوقف خواهد شد.
سبحانی فر خاطر نشان کرد: بانک مرکزی با اقداماتی جدی نشان داده که با شبکه‌های مافیایی و فساد در شبکه پرداخت و بانکی مقابله خواهد کرد. ایبِنا