رشد سرمایه‌گذاری در سبزوار پنج برابر شده است

رشد سرمایه‌گذاری در سبزوار پنج برابر شده است
مرداد ۲۰, ۱۳۹۸
151 بازدید

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش صنعت در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب وداورزن در سال‌های اخیر رشد صنعت پنج برابر شده است. رمضانعلی سبحانی‌فر در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار عنوان کرد: طی چند سال اخیر با ورود چند صنعت […]

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش صنعت در شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب وداورزن در سال‌های اخیر رشد صنعت پنج برابر شده است.
رمضانعلی سبحانی‌فر در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان سبزوار عنوان کرد: طی چند سال اخیر با ورود چند صنعت شاهد جهش صنایع مادر و صنایع پایین دستی در منطقه هستیم.
وی ادامه داد: کارخانه اسید سیتریک طی چند سال اخیر ایجاد شده و تامین کننده نیاز کشور و خاورمیانه است.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن بیان کرد: فاز نخست کارخانه فولاد سبزوار با ظرفیت اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر به دست رئیس جمهور در سال گذشته افتتاح شد و به زودی فاز دوم کارخانه با سرمایه‌گذاری چهار هزار میلیارد تومان آغاز می‌شود و کارخانه‌های پایین دستی زیادی را به دنبال دارد.
سبحانی‌فر افزود: کارخانه آهک هیدراته با هزینه‌ای حدود ۲۵۰ میلیارد تومان طی دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود و کارخانه بتن‌های سبک در مرحله راه‌اندازی و کارخانه سیلیکو منگز با سرمایه‌گذاری چینی‌ها در حال ساخت است.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن گفت: فاز نخست مجتمع داروسازی طاها سبزوار به بهره‌برداری رسیده و فاز دوم آن در شرف راه‌اندازی است.
سبحانی‌فر ادامه داد: نیروگاه ۵۴۶ مگاواتی سربداران با سرمایه‌گذاری حدود چهار هزار میلیارد تومان وارد فاز اجرایی شده است.
وی وجود راه‌آهن را یکی از زیرساخت مهم برای توسعه ذکر کرد و افزود: مردم شهرستان سبزوار از سه دهه گذشته درخواست راه‌آهن داشته‌اند و در سال‌های گذشته در حد وعده بود و هم اکنون زیرسازی پروژه راه‌آهن سبزوار طی یک ماه آینده به اتمام می‌رسد.
وی اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث ایستگاه راه‌آهن در جنب بزرگراه هشت بهشت آغاز شده و پروژه راه‌آهن تا پایان امسال یا اوایل سال آینده تکمیل می‌شود.
سبحانی‌فر با بیان اینکه ردیف اعتباری برای پروژه راه‌آهن این شهرستان در نظر گرفته شدکه به سمت بردسکن، خلیل‌آباد، کاشمر و تربت‌حیدریه ادامه یابد و به سمت بندرعباس، بافق و مشهد متصل شود، گفت: از ایستگاه راه‌آهن جوین نیز به سمت اسفراین و بجنورد ادامه می‌یابد و راه‌آهن شمال به جنوب از کنار سبزوار می‌گذرد.
وی گفت: احداث لاین دوم محور سبزوار – سلطان‌آباد در حال اجراست و طی سه یا چهار ماه آینده حداقل ۱۴ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: پروژه چهار بانده شدن مسیر سبزوار به جوین و اسفراین دارای ردیف اختصاصی است که ۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مصوبات سفر رئیس جمهور در نظرگرفته شده و حدود ۲۵ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.