ضرورت تعامل اپراتورهای موبایل با بانک مرکزی در طرح رمز دوم پویا

ضرورت تعامل اپراتورهای موبایل با بانک مرکزی در طرح رمز دوم پویا
آذر ۱۵, ۱۳۹۸
840 بازدید

رییس کمیسیون ارتباطات مجلس با اشاره به ایجاد سامانه پیامکی رمز دوم یکبار مصرف گفت: وزارت ارتباطات و اپراتورهای موبایل باید با بانک مرکزی در راستای کاهش هزینه‌ پیامک تعامل و همکاری داشته باشند. رمضانعلی سبحانی فر درباره اجرای طرح رمز دوم پویا گفت: افزایش کلاهبرداری‌ها به خصوص فیشینگ در طول سال‌های اخیر و ایجاد […]

رییس کمیسیون ارتباطات مجلس با اشاره به ایجاد سامانه پیامکی رمز دوم یکبار مصرف گفت: وزارت ارتباطات و اپراتورهای موبایل باید با بانک مرکزی در راستای کاهش هزینه‌ پیامک تعامل و همکاری داشته باشند.

رمضانعلی سبحانی فر درباره اجرای طرح رمز دوم پویا گفت: افزایش کلاهبرداری‌ها به خصوص فیشینگ در طول سال‌های اخیر و ایجاد خسارت در تعداد زیادی از مشتریان شبکه بانکی سبب شد تا در نهایت بانک مرکزی نسبت به یکبار مصرف سازی رمز دوم اقدام کند که اعتقاد دارم اجرای آن از ابتدای دی ماه برای تراکنش‌های بدون حضور کارت ضمن افزایش امنیت از بخش گسترده‌ای از کلاهبرداری‌های آنلاین جلوگیری خواهد کرد؛ رمز پویا تحولی در زمینه امنیت تراکنش‌های بانکی است و اقدام بانک مرکزی در این بخش جسورانه بوده و باید با جدیت دنبال شود.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: توجه به تاکید بانک مرکزی در راستای دسترسی تمامی شهروندان و استفاده کنندگان خدمات بانکی به رمز دوم یکبار مصرف،، در کنار ایجاد اپلیکیشن‌های ارائه دهنده رمز پویا در تمامی بانک‌ها، زیرساختی با نام هریم توسط بانک مرکزی ایجاد شده که بانک‌ها نیز به آن در حال اتصال هستند و قرار است با همکاری اپراتورها، رمز دوم پویا برای مشتریان در زمان اعلام درخواست پیامک شود.

وی بر ضرورت همکاری وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه تاکید کرد و گفت: مجلس از طرح رمز دوم یکبار مصرف حمایت می‌کند و در همین راستا نیز ضروری است تا اپراتورهای موبایل و وزارت ارتباطات با بانک مرکزی و شبکه بانکی در راستای کاهش هزینه‌ پیامک و ارائه پیامک رمز پویا با سرعت بیشتر به دلیل حجم میلیونی تقاضای ارسال پیامکی رمز دوم یکبار مصرف تعامل و همکاری لازم را داشته باشند تا این طرح بتواند موفق عمل کند.

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع مجلس خاطرنشان کرد: افزایش امنیت خدمات بانکی و کاهش کلاهبرداری‌ها از موضوعات مهمی است که نیاز است تا با تعامل دستگاه‌ها و با همکاری شبکه بانکی به صورت یک روند جدی پیگیری شود؛ در حوزه رمز پویا پیچیدگی‌هایی برای مشتریان ایجاد شده که بانک‌ها باید با آموزش و اطلاع رسانی مشکلات را مرتفع کنند. ایبِنا