تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت بین‌الملل نیست .

تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت بین‌الملل نیست .
آذر ۳۰, ۱۳۹۸
183 بازدید

عضو ناظر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای با تأکید بر اینکه تقویت شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت بین‌الملل نیست، فواید بهره‌مندی از شبکه ملی اطلاعات را برشمرد.

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مهلت سه هفته‌ای تعیین شده برای وزارت ارتباطات از جانب شورای عالی فضای مجازی برای ارائه طرح تکمیلی شبکه ملی اطلاعات، عنوان کرد: اینترنت بستری است که شبکه ملی اطلاعات بر روی آن قرار می‌‎گیرد و هر کشوری برای امنیت داده‌های خود نیاز به وجود شبکه ملی اطلاعات دارد.

فواید شبکه ملی اطلاعات چیست؟

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: شبکه ملی اطلاعات دو فایده برای کشور دارد؛ نخست اینکه امنیت داده‌های داخلی را تضمین می‌کند و دوم اینکه چنانچه، آمریکا روزی قصد اعمال تحریم در حوزه اینترنت بین الملل را داشته باشد، از این طریق می‌توانیم از پس امور خود برآییم.

وی با بیان اینکه باید به سمتی حرکت کرد که داده‌های داخلی را بر شبکه ملی اطلاعات بارگذاری کنیم، ادامه داد: قطع اینترنت بین الملل یعنی درهای کشور را به بیرون ببندیم و از ظرفیت ارتباط با فضای بین الملل استفاده نکینم که این مسئله نوعی خود تحریمی بوده و به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

برنامه‌ای برای قطع اینترنت بین الملل وجود ندارد

سبحانی فر با یادآوری اینکه همه کشورهای پیشرفته علاوه بر اینترنت بین الملل، شبکه ملی اطلاعات قوی دارند، اضافه کرد: برای نمونه بسیاری از عملیات‌های بانکی و امور اداری در کشورهای پیشرفته بر بستر شبکه ملی اطلاعات انجام می‌گیرد.

عضو ناظر کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه رایانه‌ای یادآور شد: قطع اینترنت بین الملل به هیچ عنوان مورد پذیرش نیست و هیچ برنامه‌ای در این راستا وجود ندارد./